Znamo koliko je sam upis na fakultet i sve ostalo što prati taj poduhvat, važan za svakog maturanta. Zato želimo da ovaj proces maksimalno olakšamo i pojednostavimo. U toj misiji glavnun ulogu igra naš tim za podršku pri odabiru fakulteta.

Jedan od najvažnijih ciljeva srednje škole Artimedia jeste priprema učenika za nastavak obrazovanja. Kao što znate, po završetku ove škole učenik stiče mogućnost za upis na fakultet po želji. Artimedia omogućava prohodnost ka velikom broju različitiih fakulteta, kako u zemlji, tako i u inostranstvu.

Kako bismo svakom učeniku olakšali upis na fakultet, oformili smo tim za podršku pri odabiru i apliciranju na fakultet. Ovaj tim pomaže svakom učeniku, bez obzira na to da li se odluči za umetničku akademiji ili poželii da nastavi obrazovanje u nekoj drugoj oblasti.

Tim za podršku osmišljen je sa dva najvažnija cilja. Prvi je da učeniku pomogne oko izbora fakulteta koji bi bio idealan za njega na osnovu afiniteta. Drugi je da učeniku pruži podršku prilikom apliciranja na željeni fakultet. To znači da će ovaj tim svakom učeniku pomoći prilikom formiranja portfolija i konkurisanja na određeni fakultet.

Upis na fakultet bilo gde u svetu uz podršku Artimedije

Od nastanka, do danas maturanti srednje škole Artimedia upisuju fakultete na svim krajevima sveta. Bilo da su u pitanju umetnički ili neumetnički fakulteti, na osnovu stečenog znanja učenicima su otvorena sva vrata za nastavak obrazovanja. Značajan broj naših talentovanih učenika se odluči i da odmah po završetku školovanja započne karijeru u oblasti kulture, umetnosti i javnog informisanja. Mnogi od njih paralelno studiraju i rade.

O tome koliko je za upis na fakultet značajana podrška koju pruža naša škola najbolje svedoči podatak o velikom broju Artimedijinih učenika koji su dobili stipendiju na prestižnim univerzitetima širom sveta. Vgik – Moskva, Noridž – London, Kingston – London, London Southbank University – Drama and performance, Metfilm school – London, SAE – Dubai samo su neka od imena fakulteta na kojima se izuzetno cene stečena znanja u Artimediji. Takođe, važno je istaći i da je kroz projekat kulturno-obrazovne saradnje Srbije i Rusije obezbeđen veliki broj stipendija na ruskim univerzitetima za buduće studente iz Srbije.